57.png

ЕКОНОМІЧНИЙ ОЛІМП: ЛАУРЕАТИ НОБЕЛІВСЬКОЇ ПРЕМІЇ З ЕКОНОМІКИ

Абхіджіт Банерджі

Матеріал з Економічний Олімп
Перейти до: навігація, пошук
Абхіджіт Банерджі
Американський економіст індійського походження
Abhijit Vinayak Banerjee
Абхіджіт Вінаяк Банерджі.
(н. 1961)
Професор Массачусетського технологічного інституту (США). Член Американської академії мистецтв і наук та Економетричного товариства, співробітник Національного бюро економічних досліджень, Центру економічних і політичних досліджень і Кільського інституту світової економіки, був президентом Дослідницького бюро економічного аналізу розвитку.

У 2003 році з Естер Дюфло і Сендхилом Муллейнатаном заснував Лабораторію боротьби з бідністю. Основний напрямок його досліджень – економіка розвитку. Лауреат Нобелівської премії з економіки 2019 року разом з Естер Дюфло та Майклом Кремером «за експериментальний підхід до боротьби з глобальною бідністю у світі». Абхіджіт Банерджі та Естер Дюфло є авторами книг «Економіка бідності. Як звільнити світ від злиднів» (2017) та «Погана економіка: радикальне переосмислення шляху боротьби з глобальною бідністю», яка отримала нагороду Financial Times і Goldman Sachs як краща бізнес-книга 2011 року.

ЛІТЕРАТУРА
  • Нуреев Р. М. Экономическая теория бедности или бедность экономической теории? (полемические размышления о научном вкладе нобелевских лауреатов по экономике 2019 г.) : [А. Банерджи, Э. Дюфло, М. Кремер] / Р. М. Нуреев, Ю. В. Латов // Общественные науки и современность. – 2020. – № 3. – С. 139–154.
  • Шиманська О. Радикальне переосмислення економіки бідності в дослідженнях А. Банерджі, Е. Дюфло, М. Кремера (Нобелівська премія з економіки 2019 року) / Оксана Шиманська // Вісник Тернопільського національного економічного університету. – 2020. – Вип. 1 (95). – С. 213–225.