Відмінності між версіями «Коссовський Микола Миколайович»

Матеріал з Економічна думка України
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: <br /><br /><br /><br /><br /> <spoiler text="Життя та діяльність"><div align="justify"><p> </p> </spoiler> <br> <spoiler text="Відомі в...)
 
Рядок 1: Рядок 1:
<br /><br /><br /><br /><br />
+
<h3><center>Коссовський Микола Миколайович
<spoiler text="Життя та діяльність"><div align="justify"><p>
+
(1864(?) – 1920(?)) – <br>
 +
професор Харківського університету.
 +
</center></h3>
 +
<br /><br /><br />
 +
<spoiler text="Життя та діяльність"><div align="justify"><p>Коссовський Микола Миколайович – професор Харківського університету, учень Цехановецького. Він виступав прихильником і захисником трудової теорії цінності. У праці «Цінність і ціна» закон «мінової цінності» він називав основним законом політичної економії. Він писав про наявність багатьох і досить різних трактувань цінності, а це означає, на його думку, що [[Файл:k1.jpg|center|500px]](Коссовский Н. Теория денежного обращения. Ценность и цена / Н. Коссовский. – Х., 1883. – С. 37). Вчений досить детально і критично аналізував існуючі теорії цінності і вважав, що для вирішення питання про цінність необхідно користуватись правильним методом. Для з’ясування суті цінності, зазначав М. Коссовський, необхідно користуватися діалектичним методом, як це робив К. Маркс. Проте діалектичний метод у Коссовського не виступав як загальний метод пізнання, а лише як одна з методологічних засад.
 
</p>
 
</p>
 +
Джерелом цінності М. Коссовський називав працю, витрачену на виробництво товару. Це твердження, на його думку, стало поворотним пунктом в історії політико-економічних учень. Він писав:[[Файл:k2.jpg|center|500px]](Коссовский Н. Теория денежного обращения. Ценность и цена / Н. Коссовский. – Х., 1883. – С. 41). Коссовський докладно проаналізував виклад теорії цінності різними представниками класичної школи політичної економії. Постановка цього питання, пише він, мала місце вже у В. Петті, й посилається при цьому на «Капітал» К. Маркса. У теорії цінності А. Сміта, зазначав Коссовський, домінувало положення про те, що цінність зумовлюється працею, необхідною для виробництва товару. Д. Рікардо побудував свої економічні дослідження вже виключно на основі трудової теорії цінності. Але останнє слово у цій теорії, на його переконання, належить Марксу, який надав їй остаточно довершеного логічного вигляду.
 +
 +
М. Коссовський погоджувався з головними положеннями теорії цінності К. Маркса. Елементом, який визначає цінність, на його думку, є лише суспільно необхідний робочий час, одиниця його виміру – проста праця. Аналізував Коссовський і залежність між цінністю і продуктивністю праці. Він критично поставився до поглядів тих економістів, які вважали, що цінність визначається співвідношенням попиту і пропонування, вказував на суперечність тверджень і тих економістів, які в основу цінності поклали корисність або (за Шеффле) працю та корисність. Теорію витрат виробництва М. Коссовський називав просто безглуздою. Він вважав, що її хибність полягає в ототожнюванні таких категорій, як праця та робоча сила, що є поняттями абсолютно різними. Вчений писав: 
 
</spoiler>
 
</spoiler>
 
<br>
 
<br>

Версія за 08:45, 1 жовтня 2014

Коссовський Микола Миколайович

(1864(?) – 1920(?)) –
професор Харківського університету.




Життя та діяльність


Відомі вчені та авторитетні джерела про


Твори


Література


Іконографія